Novinky

Z čeho je to vyrobené

Základní informace o používaných materiálech sošek a figurek.

Polyresin

Druh resinu, tedy umělé pryskyřice, který je za tepla dobře zpracovatelný. Vhodný k výrobě sošek.

Polystone

Uměle vytvořený materiál z mixu polyuretanového resinu s příměsí prachového kamene (obvykle vápenec, nebo granit). Výsledek je materiál připomínající kámen.

PVC

Polyvinylchlorid je třetím nejpoužívanějším plastem používaným na světě. Jde o hojně využívaný plast pro výrobu sošek a figurek. Není rozpustný ve vodě, olejích, nebo koncentrovaných anorganických kyselinách a zásadách.

Resin

Uměle vytvořená pryskiřice. Syntetická pryskyřice je chemická organická sloučenina složená převážně z atomů uhlíku, vodíku, kyslíku, dusíku, síry ad. spojených určitou chemickou vazbou. Resin je dobře tvarovatelný a hojně se využívá jako materiál pro výrobu sošek.

Co jsme zač?

Za eshopem Svět Komiksu od začátku stojím já, Martin Wagner. Od dětství mě fascinovaly figurky akčních hrdinů a komiksů a když to jen trochu šlo začal jsem si objednávat figurky z USA a Velké Británie. 

BeFunky-collage (4)
Jsem fanoušek tzv. klasických akčních hrdinů: Sylvestera Stallona a Arnolda Schwarzeneggera. Na jejich filmech jsem vyrostl. Mezi mé nejoblíbenější filmy patří i Robocop, Kmotr, Leon a hlavně slasher horory Halloween, Texaský masakr motorovou pilou a spousta dalších. Mám rád komiksy: Lobo, Hellboy, Batman, nebo Punisher jsou moje srdcovka. 

Obchodovat s figurkami a merchem jsme začali pod hlavičkou společnosti Etappa, s.r.o. v roce 2008 a od roku 2022 pokračujeme jako xbrands, s.r.o.

Za tu dobu jsme vyřídili téměř 30 tisíc objednávek, prodáváme to, co se mi líbí, k čemu mám aspoň trochu vztah a za čím si mohu stát. Nenajdete v eshopu překlopený katalog velkých distributorů z Německa, nebo Holandska, ale vždy jen výběr. Pokud vám něco chybí - napište, pokusím se do eshopu přidat co by se vám líbílo.

Naši dodavatelé jsou autorizovaní distributoři velkých i menších studií z celého světa. 

Chci, aby zákazníci byli spokojení jak s produkty, které prodáváme, tak i službami. Je jasné, že se stávají chyby - jsme lidé a nejsme stroje. Vždy se však snažím vyjít vstříc a případný problém řešit.

Sběratelství, nebo prostě nadšení do akčních figurek, sošek a pop-kulturních produktů je rozvíjející, zábavné a může být koníčkem na celý život.

Moc děkuji všem, kterým pomáháme budovat jejich sbírky a obzvlášť těm, kteří jsou věrní Světu Komiksu od počátku.

Martin Wagner, zakladatel eshopu Svět Komiksu