Slovníček

A

 

Akční figurka

Figurka vybavená kloubovým mechanismem, který umožňuje nastavení do různých pozic.

H

 

Head sculpt

Modelace hlavy, nebo chcete-li vzhled hlavy, obličeje a vlasů.

P

 

Painting (Paint job)

Painting, nebo Paint job je anglický výraz pro malbu, tedy nanášení barvy, pigmentu, barviva nebo jiného média na pevný povrch, který nazvýváme matrice, nebo podklad. Médium se na podklad běžně nanáší štětcem, ale lze použít i jiné nástroje, jako jsou nože, houby a airbrushe. Sochy jsou obvykle malovány ručně, u prémiových figurek se ručně obvykle maluje hlava.

Polyresin

Druh resinu, tedy umělé pryskyřice, který je za tepla dobře zpracovatelný. Vhodný k výrobě sošek.

Polystone

Uměle vytvořený materiál z mixu polyuretanového resinu s příměsí prachového kamene (obvykle vápenec, nebo granit). Výsledek je materiál připomínající kámen.

PVC

Polyvinylchlorid je třetím nejpoužívanějším plastem používaným na světě. Jde o hojně využívaný plast pro výrobu sošek a figurek. Není rozpustný ve vodě, olejích, nebo koncentrovaných anorganických kyselinách a zásadách.

R

Resin

Uměle vytvořená pryskyřice. Syntetická pryskyřice je chemická organická sloučenina složená převážně z atomů uhlíku, vodíku, kyslíku, dusíku, síry ad. spojených určitou chemickou vazbou. Resin je dobře tvarovatelný a hojně se využívá jako materiál pro výrobu sošek.

Záznamy nebyly nalezeny...