Stephen King´s TO

Hororový román "TO" (anglicky IT) vznikal čtyři roku (mezi lety 1981 a 1985) a dnes patří mezi nejznámější a neoblíbenější knihy krále literárního hororu. 

Příběh několika kamarádů, kteří patří mezi loosery jež jsou terčem šikany silnějších spolužáků se mají setkat s mnohem horším protivníkem, než je Henry Bowers a jeho kumpáni. Bill, vůdcem klubu "Smolařů" přišel o svého bratra Gorgieho. Toho při pouštění lodičky ve strouze zabil klaun Pennywise

Pennywise není člověk, je to zosobnění zla, nadpřirozená zrůda, prostě To... Příběh, který se odehrává v roce 1957 graduje soubojem skupiny Smolařů s Pennywisem a dále pokračuje až o 27 let později. V té době se kamarádi opět setkávají v Derry, aby se opět postavili zlému klaunovi Pennywisovi. 

Kingův román je skvělou kombinací hororu a románu o přátelství. V českém překladu Gabriela Gössela má více než 1000 stran a jeho četba je hororovou lahůdkou.

V roce 1990 byl natočen americko-kanadský film It. Film svým rozsahem pokrývá celou anabázi knihy a má 192 minut. Režisér Tommy Lee Wallace do role Pennywise angažoval Tima Curryho a do dětských rolí velmi populárního Jonathana Brandise (jehož herecká hvězda časem pohasla a v roce 2003 spáchal herec sebevraždu), Setha Greena, Annette O´Toole a další. 

V roce 2017 přichází do kin nová adaptace filmu IT a stává se obrovským hitem a nejúspěšnějším hororem amerických kin. Pennywise ztvárňuje Bill Skarsgård. Děj je mírně upraven a ve 135 minutách obsahuje jen období dětství hlavních hrdinů. Sequel filmu IT: Part II je naplánován do kin v září 2019.

Sběratelé hororových a pop-kulturních figurek bombardovali studia žádostmi o uvedení akčních figurek Pennywise. První "vlaštovkou" je figurka POP! z produkce Funka, který je doplněna i Chase verzí. V zimě 2018 je ohlášeno dodání figurke Pennywise z filmu It jak z roku 1990, tak z roku 2017 a to ve verzi 1/10 action figurke, tak i dvou verzí Bobble Head figurek. 

Stephen King´s TO - 1176034 -

Ke zlepšení služeb,personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie.Informace,jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním stránek s tímto souhlasíte.   Další informace