Filozofie obchodu

Co na stránkách vlastně najdete a co od nás můžete čekat...

Vážení a milí zákazníci, sběratelé, nadšenci, fanoušci,nebo jen zbloudilí návštěvníci našich stránek,

vítejte na webové prezentaci e-shopu Svět Komiksu. Roku 2009 jsme se rozhodli vstoupit do vod u nás jen velmi málo probádaných - do obchodu s tím co máme rádi a s tím co jsme tiše záviděli fanouškům za hranicemi na západ od českých zemí - s akčními figurkami, sochami, replikami a vším méně či více vkusným čemu seříká merchandising (čti merčndajsing).

Začali jsme opatrně, netušili jsme kolik je již zaběhlých sběratelů, ale tušili jsme, že těch co propadnou kráse uměleckých soch a dokonalých figurek bude přibývat. Dnes nabízíme to, co největší a nejvýznamější studia představují sběratelům a fanouškům celého světa plus něco navíc: náhradní díly (loose parts), stojany, vitríny, oblečení a doplňky.

Chtěli bychom aby naši zákazníci našli u nás nejen toho "svého" hrdinu, nebo hrdinku, ale aby se k nám i nadále vraceli. Každý dotaz, každou objednávku a každý námět řešíme individuálně. Každou zprávu, kterou dostaneme se snažíme vyřídit,nebo vyřešit. Pravda, zatím jsou členy našeho týmu jen lidé, androidy nemáme odvahu zaměstnat, takže se může stát, že na něco zapomeneme, nebo nedokážeme vyplnit každé přání - promiňte nám to;-)

Stejně tak nekonečné prodlevy mezi původně ohlášeným termínem dodání a skutečností nejsou naším rozmarem, ale alokací a logistikou studia, výrobce, dopravce, celníků, distributorů a zase dopravců....

Šíře naší nabídky začíná u malých sběratelských doplňků jakými jsou hrnečky, nebo plyšáci s cenovkou kolem 100,- Kč a končí (nebo spíše graduje) u soch v životní velikosti na nichž se houpe až šestimístná cifra. Snažíme se nabídku stále doplňovat, reagovat na podněty těch, kteří jsou motorem naší práce - tedy vás, našich zákazníků a příznivců.

Drtivá většina produkce pop-kulturních sběratelských předmětů jsou licencované, tedy tvůrci schválné produkty, které vznikají v USA, nebo Japonsku, Hong-Kongu a Francii a jsou vyráběny za přísného dozoru v továrnách v Číně a Dálném východě. Jak bylo zmíněno v předchozí větě, jde o sběratelské předměty a nikoli hračky pro děti. Nejsou tak koncipovány a málokdy vydrží dětskou péči.

Figurky a sochy jsou ručně zpracovány, malovány a dokončovány a mohou se kus od kusu mírně lišit a to i od výrobcem představeného prototypu.

Sběratelské sochy a figurky (repliky atp.) se stávají zajímavými především tím, že jsou vydávány v početně limitovaných edicích. A to je hlavní důvod proč jsou nabízeny formou předprodeje /předobjednávky. Zájemce si tak může zavčasu zajistit svůj kus. Platí obecné a stále pravdivé mlynářské: Kdo dřív přijde, ten dřív mele. Stále častěji se totiž stává, že edice může být vyprodaná mnoho měsíců před dodáním, nebo už není samotné doobjednání možné. Velmi, velmi, velmi zřídka se stane, že nám distributor zruší i již potvrzenou objednávku....Doporučujeme tak zákazníkům provádět včasnou objednávku aby byla co nejvíce limitovaná možnost zklamání z již vyprodaného titulu.

Velmi důležité je, aby si každý zájemce svou objednávku dobře zvážil a provedl ji jen pokud si je skutečně jistý, že ji dokáže naplnit. Storna, nebo změny v předobjednávkách obzvlášť dražších kusů nejsou vítány a ač se snažíme pochopit, že občas se člověk unáhlí, nebo se ukáže jiný zajímavější kousek, vícekrát než max. 1x nemůžeme vyhovět stornu předobjednávky (objednávky jištěné depozitem můžete stornovat, ale záloha propadá). Vždy se však na nás obraťte a zkusíme najít ideální řešení. Důvodem je především fakt, že pro nás jsou předobjednávky u našich partnerů závazné a rušit je nemůžeme vůbec. Hromadění zrušených objednávek by pak mohlo mít za následek, že nás tyto zavalí ...

Našim zákazníkům nabízíme Klubovou katu, na kterou je možné čerpat slevu u zboží slevou označenou a rovněž dopravné v rámci ČR zdarma a na Slovensko za velmi výhodnou cenu. Dále také možnost speciálních nabídek při odběru Specializovaného newsletteru, soutěže, bonusové akce atd.

Váš tým Světa Komiksu

Ke zlepšení služeb,personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie.Informace,jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním stránek s tímto souhlasíte.   Další informace